Nors tikimybė, kad tapsite įsilaužimo auka, jei gyvenate daugiabutyje, gali būti mažesnė, tai nereiškia, kad rizika yra visiškai lygi nuliui, ir tai tikrai nėra priežastis būti abejingam, kai kalbama apie buto apsaugą.
Įsilaužėliai dažnai renkasi būstus, kurie atrodo lengvi taikiniai. Pateiksime keletą patarimų, kaip padidinti savo buto saugumą ir apsaugoti namus bei daiktus.
Buto apsauga iš išorės
Pirmasis žingsnis siekiant apsaugoti savo butą prasideda nuo sienų. Nors krūmai ir gyvatvorės atrodo estetiškai, jie neturėtų būti per aukšti, nes tai gali tapti puikia vieta pasislėpti. Sumažėjęs matomumas suteikia priedangą ir gali padaryti jūsų namus pažeidžiamus. Kita vertus, dygliuoti krūmai po buto pirmame aukšte langais gali veikti, kaip apsauga. Taip pat reikėtų įrengti judesiu aktyvuojamus apsauginius žibintus ir reguliariai keisti lemputes. Apšviesdami savo būsto išorę, lengvai atbaidysite įsilaužėlius, nes jie nenorės rizikuoti būti pastebėti ir atpažinti. Jei jums kelia nerimą kokios nors tokios problemos prie jūsų daugiabučio namo, pasikalbėkite su buto savininku ir įsitikinkite, kad tai skubus klausimas. Jeigu yra galimybė reiktų pasirūpinti rakinamomis laiptinėmis, kad bet kas panorėjęs negalėtų patekti į namo vidų. Tam puikiai tinka telefonspynės. Suderinę su namo pirmininku ir kitais gyventojais galite įdiegti saugos kameras ant daugiabučio išorės, laiptinėse ar požeminiuose garažuose. Tai gali padėti išsiaiškinti ir automobilį parkuojantis apgadinusį ir pasišalinusį asmenį.
Jei galite, pakeiskite spynas
Kai įsikraustote į savo butą, tikėtina, kad jame jau kažkas gyveno anksčiau, nebent perkate visiškai naują. Nors jūs galbūt niekada nelaikote raktų nuo savo senų nuomojamų namų, tai nereiškia, kad kiti žmonės to nedaro. Pakeitę spynas sumažinsite riziką, kad žmonės sugrįš ir pateks į jūsų namus.
Apdrauskite savo būstą
Priklausomai nuo to, ar butą nuomojatės, ar jis priklauso jums nuosavybės teise, yra įvairių draudimo rūšių. Jei butas priklauso jums, jums reikės pastatų ir turto draudimo, o jei nuomojatės butą, jums reikės turto draudimo, kad apsaugotumėte jame esančius daiktus.
Įsigykite išmaniąją bevielę namų apsaugos sistemą
Galbūt manote, kad gyvendami bute, o ne name, negalite įsigyti tinkamų apsaugos priemonių. Tačiau klystate! Belaidę namų apsaugos sistemą galima naudoti nepriklausomai nuo jūsų buto formos ar dydžio ar kuriame aukšte jis yra. Belaidės signalizacijos komponentus galima lengvai pritvirtinti (arba priklijuoti) prie sienos/lango. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai įjungti ją į elektros lizdą ir prijungti prie belaidžio interneto arba įdėti SIM kortelę.
Savo namus galite apsaugoti pridėdami daugybę jutiklių, pavyzdžiui, stiklo dūžio jutiklius, ir net išmaniąją apsaugos kamerą, kuri leis jums matyti, kas yra už jūsų durų, tiesiog pažvelgus į programėlę, net kai jūsų nėra namuose.
Įsitikinkite, kad spynos yra tvirtos ir sunkiai įveikiamos
Kelios spynos geriau nei viena. Idealiu atveju turėtumėte turėti ir spyną su grandinėle arba spyną su užraktu, kurios negalima atidaryti kortele. Jei gyvenate pirmame aukšte, įsitikinkite, kad visi jūsų langai yra visiškai užrakinti. Stenkitės, kad jie būtų užrakinti, kai esate išvykę iš namų arba miegate. Vagims lengviausia patekti į namus per neuždarytus ar micro ventiliacijos pozicijoje paliktus langus. Langų ribotuvai gali būti puiki papildoma apsauga jeigu norite vasaros naktinis palikti pravirus langus.
Daugiabučio požeminio garažo apsauga
Daugiabučių požeminiai garažai ar sandėliukai, paprastai naudojami daiktams sandėliuoti, dviračiams ar kitoms transporto priemonėms laikyti. Tai dažnais traukia ilgapirščius, tad labai svarbu jas tinkamai apsaugoti vaizdo stebėjimo kameromis, numerio nuskaitymo sistema ar pan.
Buto apsauga gali pasirodyti sudėtinga, tačiau šiandien yra įvairiausių sprendimų, kurie nėra brangūs ir lengvai įdiegiami.
__________________________________________________________
Norite gauti daugiau informacijos ar jums tinkamiausią pasiūlymą? Susisiekime!